ביטוח בריאות

דף הבית > ביטוח בריאות

מאת שירי פלג
כשמדברים על ביטוח בריאות מדברים על מוצרים שונים בעלי שם אחד. ביטוח בריאות המוענק לכם על ידי קופת החולים אינו כמו ביטוח בריאות המוענק לכם על ידי חברות הביטוח. אך גם כשרוכשים ביטוח בריאות דרך חברת ביטוח אפשר לרכוש פוליסות שונות. ביטוח בריאות פרטי יכול להיות ביטוח בסיסי ביותר הכולל מספר כיסויים אפשריים ויכול להיות מקיף מאוד הכולל את כל ההתרחשויות האפשריות.
פוליסת ביטוח בריאות בסיסית שמוצעת על ידי חברות הביטוח כוללות בדרך כלל כיסוי עלויות במקרים של השתלות בארץ ובחוץ לארץ  כמו גם טיפולים מיוחדים בחו"ל. ההשתלות לא כוללות את כל סוגי ההשתלות אלו כוללת השתלות שיש איתן ניסיון רפואי רב. השתלות כגון השתלות לב, השתלות ריאה, השתלות כבד, כליה מח עצם, לבלב, מעי. בנוסף הפוליסה מכסה גם אפשרות להשתלה מבעל חיים כל עוד לא מדובר במשהו ניסיוני שטרם הוכחה יעילותו. כמו כן מכסה ביטוח הבריאות הבסיסי כיסוי לתרופות שאינו ברשימת סל הבריאות הנקבע בחוק. כל שנה מעדכנים את סל הבריאות אך פעמים רבות תרופות רבות נשארות מחוץ לסל.  ביטוח בריאות בסיסי כולל גם מספר של ביקורים והתייעצויות עם רופאים פרטיים כמו גם שירותי חירום ועזרה ראשונה.
ביטוח רפואי קצת יותר רחב מהרמה הבסיסית נקרא ביטוח "משלים למשלים".  זהו מוצר קצת יותר מתקדם אשר מיועד למי שמבוטח בקופות החולים בביטוח משלים ומעניין לשעות השלמה נוספת שתכסה טווח רחב יותר של אפשרויות. הביטו כולל ניתוחים בבתי חולים ומוכנים פרטיים כמו גם יכולת לבחור רופא או מנתח. הביטוח כיסוי מלא לתרופות שאינן נכללות בסל הבריאות ובביטוח משלים.
מוצרים יקרים יותר כוללים את כל מה שנכלל במצורי הביטוח הבסיסיים. כלומר, ביטוח השתלות וכיסוי תרופות אך מכסים אפשרויות של מקרים הרבה פחות חריגים. כיסוי של ניתוחים בארץ ובחו"ל ללא ההשתתפות עצמית. כלומר כיסוי מלא של כל ההוצאות. ביטוח בריאות זה כולל גם התייעצויות עם רופאים מומחים. כמו כן, מכסה הביטוח שירותים אמבולטוריים, בדיקות מיוחדות ויקרות כגון בדיקת MRI, בדיקות היריון שונות ועוד. ביטוחים אלו כוללים גם כיסוי חלקי בהוצאות טיפולי שיניים לרבות השתלות שיניים.