ביטוח סיעוד

דף הבית > ביטוח סיעוד

מהו בעצם ביטוח סיעודי פרטי ולמה זה חשוב?

כמעט כולנו מכירים, לצערנו, אדם הנעזר בקרובי משפחתו או במטפלים לביצוע פעולות יומיומיות. לרחוץ פנים, להתהלך, לשבת, לקום – פעולות אלו הנראות לרבים מאיתנו מובנות מאליהן, מחייבות אחרים בעזרה רבה וסיוע, או ליתר דיוק – סיעוד. כל אחד מאיתנו עלול לחלות במחלה קשה, להיקלע לתאונה או לאירוע שיגרמו לתלות באחרים ולצורך בטיפולים יקרים שיאפשרו שיקום והמשך חיים ארוכים ומלאי כבוד.
איש אינו רוצה לחוש שהוא מהווה מעמסה על אחרים, ובמיוחד על היקרים לו. על כן, בכדי להבטיח את האפשרות לקיים חיים מכובדים גם לאחר אובדן יכולת, וזאת מבלי להסתמך על קרובי משפחה וחברים, ניתן לרכוש ביטוח סיעודי. ביטוח זה יבטיח את מתן התמיכה, השיקום והשירותים המקיפים והטובים ביותר עבורכם על פי הצורך לאורך כל החיים, ובאופן הפשוט והקל ביותר.

הגדרת מקרה הביטוח

מצבו הבריאותי והתפקודי הירוד של מבוטח אשר עקב מחלה כרונית או תאונה או עקב ליקוי בריאותי קבוע, הוא זקוק לעזרה ממשית יומיומית אשר בהעדרה אינו יכול לבצע באופן עצמאי את הפעולות הבאות:
א. לקום ולשכב
ב. להתלבש ולהתפשט
ג. להתרחץ
ד. לאכול ולשתות
ה. לשלוט על הסוגרים
ו. ניידות

או מבוטח שהינו חולה תשוש נפש הנזקק להשגחה צמודה של אחר, במטרה למנוע נזק לעצמו או לסביבה או מבוטח שהינו חולה במחלת אלצהיימר או דמנציה סנילית הזקוק להשגחה צמודה ומתמדת, במטרה למנוע נזק לעצמו או לסביבה.

הגדרת הזכאות לביטוח

  • מבוטח אשר מוגדר כתשוש נפש (כהגדרתו בפוליסה) או כחולה אלצהיימר (כהגדרתו בפוליסה) או שאינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי (לפחות 50% מהפעולה) מהפעולות היומיומיות הבאות: 3 מתוך 6 הפעולות לעיל, יהיה זכאי ל – 100% מהתגמול הסיעודי.
  • מבוטח אשר אינו מסוגל לבצע באופן מוחלט 2 מתוך 6 הפעולות שלפחות אחת מהם הנה אי שליטה על  הסוגרים יהיה זכאי ל – 100% מהתגמול הסיעודי.

ערכי סילוק

לפוליסה ערכי סילוק בהתאם לגיל כניסה של המבוטח.